Vi gleder oss nok en gang til å invitere dere alle til det 13nde OBOS Fornebuløpet.
Fjoråret viste at at ikke alle var kommet tilbake til trening og med å utfordre seg selv i et løps arrangement. I 2022 var deltagelsen i de fleste løp i Norge langt bak rekordene fra 2019.
Alt tyder på at 2023 blir et godt steg tilbake til større engasjement for løp. Intensjonen med OBOS Fornebuløpet er fortsatt å inspirere flest mulig til å komme i aktivitet og få gleden ved å å løpe og å konkurrere. OBOS Fornebuløpet ønsker fortsatt å være målet eller ett av målene for å oppnå dette.
De fleste er nå godt i gang med å trening og er klare for å utfordre seg selv, enda litt mer.
OBOS Fornebuløpet oppfordrer deg til å ta tak i familie, venner eller kolleger for å få de med å løpe eller gå. Farten kan den enkelte tilpasse til sitt personlige mål på tid eller på å gjennomføre. Bruk OBOS Fornebuløpet som et arrangement til å gjøre noe aktivt i felleskap.
Fornebuløpet leveres som et dugnadsarbeid fra de tre arrangørklubbene; Friidrettens Venner, Tyrving IL og Snarøya Sportsklubb. For klubbene er dette et viktig arbeide for å finansiere barne, bredde og toppidrett. Inntektene fra løpet gir klubbene muligheten ti å styrke sitt tilbud og flotte arbeide. En stor honnør til alle dere som stiller opp i dugnadsarbeidet.
Vi har et knippe fantastiske sponsorer som muliggjør OBOS Fornebuløpet. En stor takk for støtten og respekt for det sosiale samfunnsansvaret dere tar. Tusen takk!
Ønsker deg lykke til med å nå det målet du har satt deg for løpet.
Vi gleder oss til å se deg på startstreken 24 mai
Georg Muri
Styreleder OBOS Fornebuløpet